Skuteczne nawilżenie włosia

Profesjonalne salony kosmetyczne od zawsze wymagały inwestycji w bardziej zaawansowany sprzęt do zabiegów. Klienci oczekują, że w salonie będą mogli wykonać zabieg, którego sami nie potrafią powtórzyć, aby uzyskać najlepsze efekty dla swoich włosów. Jednym z takich urządzeń jest sauna salonowa, znana również jako nawilżacz.

Wydajne nawilżenie głowy

profesjonalny nawilżacz do włosówUrządzenie to, wytwarza gorącą parę, która rozszerza maleńkie komórki włosa i ułatwia wchłanianie substancji zawartych w produktach fryzjerskich, takich jak maski czy ampułki. Mówiąc prościej, otwiera ona łuskę włosa i pozwala składnikom pielęgnacyjnym wniknąć w jego głąb. Istnieją różne rodzaje nawilżaczy, emolientów i środków naprawczych, czyli produktów keratynowych, które wypełniają luki w strukturze owłosienia. Preparaty nawilżające przeznaczone są właściwie do wszystkich rodzajów włosia, ale najbardziej niesamowite efekty uzyskuje się na włosach suchych, zniszczonych i matowych, które potrzebują odbudowy i nawilżenia. Często dzieje się tak po zabiegach trwałej ondulacji, koloryzacji czy lokówce. Najważniejszą funkcją nawilżacza jest regulator temperatury i wilgotności, z możliwością regulacji ustawień dla konkretnych zabiegów. Bardzo przydatny jest również timer (zwykle 0-60 minut), który sygnalizuje spłukiwanie masek do włosów i innych zabiegów. Bardziej profesjonalny nawilżacz do włosów, posiada również funkcję ozonowania. Pierwiastek ten jest znany jako aktywny tlen ze względu na swoje silne właściwości utleniające. Ozon usuwa z włosów i skóry głowy wszelkie bakterie, wirusy oraz pozostałości produktów do stylizacji i farbowania, wchodząc z nimi w reakcję i niszcząc je. Działanie ozonu poprawia krążenie krwi w skórze głowy i pobudza mieszki włosowe do szybszego wzrostu. Wnika również w strukturę włosa i nawilża go od środka. Należy pamiętać, że cena nie zawsze koreluje z jakością. Warto wybierać urządzenia stosowane w salonach kosmetycznych od sprawdzonych producentów z dokładnym opisem ich funkcji i certyfikatami. Wszystkie cechuje wysoka jakość, piękny design i przydatne funkcje, takie jak wspomniane już ozonowanie. Sauny posiadają kolorowe oświetlenia na zbiorniku wody, które wskazują różne tryby pracy. Kolor niebieski oznacza zimną wodę, czerwony – gorącą, a zielony – koniec procesu.

Wybierając model, należy zwrócić uwagę na elementy sterujące. Sterowniki elektroniczne są nieco droższe, ale są łatwiejsze w obsłudze i mają bardziej efektowny wygląd. Nawilżacze mogą być stałe lub podwieszane. Te drugie powinny być montowane na ścianie, ale są bardziej stabilne i bezpieczniejsze w dużych pomieszczeniach mieszkalnych.