Najlepsze dostępne mapy dla ciężarówek

Urządzenia marki Garmin, które są przeznaczone do nawigacji dla ciężarówek, umożliwiają między innymi tworzenie własnego profilu ciężarówki, który zawiera najważniejsze dane pojazdu, takie jak wysokość, ciężar czy długość. Są to specjalne urządzenia, które umożliwiają skorzystanie z map wspierających obliczanie tras przy uwzględnieniu ograniczeń dla ciężarówek. Tyczy się to zarówno ograniczeń wysokości, jak i mapy, pod warunkiem, że profil został uzupełniony o niezbędne informacje, a także wybrano odpowiedni typ pojazdu.

Zalety map dla ciężarówek

mapy garmin dla ciężarówekObecnie oferowane są urządzenia nawigacyjne marki Garmin z czytelnym ekranem. Wyznaczają one trasy dla ciężarówek na podstawie wymiarów i masy pojazdu, co pozwala zawodowym kierowcom na skorzystanie z doraźnego podglądu drogi do przebycia. Duży ekran może zostać zamontowany w pozycji poziomej albo pionowej, dzięki czemu można komfortowo korzystać z ekranu. Dzięki wykorzystaniu takiego urządzenia możliwe jest wyznaczenie najlepszej trasy dla danego pojazdu dzięki zastosowaniu funkcji wyznaczania trasy dla ciężarówki. Można także śledzić przydatne ostrzeżenia na temat zbliżających się stromych nachyleń terenu. Warto zdecydować się na mapy garmin dla ciężarówek. W przypadku konieczności zrobienia sobie przerwy, można skorzystać z serwisu, na którym są wyświetlane miejsca postojowe wzdłuż trasy. Jednocześnie osoby chcące skorzystać z prysznica albo potrzebujące zatankować, mogą skorzystać z katalogu pomocy. Możliwe jest także znacznie łatwiejsze znalezienie lokalnych stref załadunku albo przestrzeni magazynowych, dzięki wykorzystaniu wskazówek nawigacyjnych, które dotyczą parkowania na rampie. Zastosowanie wygodnego asystenta głosowego oraz prowadzenie rozmów przez zestaw głośnomówiący dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Jadąc po nieznanym terenie można także sprawdzić popularne trasy dla ciężarówek, z których często korzystają inni kierowcy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa jazdy, urządzenie wydaje ostrzeżenia dla kierowcy, które informują między innymi o zbliżających się ostrych zakrętach czy przejazdach kolejowych, a także o ograniczeniach prędkości.

Dołączone do zestawów przewody z odbiornikiem komunikatów drogowych DAB zapewniają aktualne, a także dokładne informacje na temat warunków na drodze. W ten sposób możliwe jest uniknięcie postoju w miejscach wypadków, robót drogowych albo innych przeszkód. Otrzymywane powiadomienia ułatwiają optymalne wykorzystywanie każdego postoju. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że urządzenia są wyposażone w kilka opcji montażu, jak na przykład zasilanych uchwyt magnetyczny wraz z przyssawką o znacznej wytrzymałości.